На Одещині чиновники постануть перед судом за крадіжку бюджетних коштів

0

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури та Білгород-Дністровської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 9 учасників організованої групи за численними фактами розкрадання майже 5 млн грн бюджетних коштів.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Одеської області, ці кошти були призначені для надання державної соціальної допомоги населенню.

Зловмисники також несанкційно втручалися в роботу інформаційних автоматизованих систем та фальсифікували документи.

Слідством встановлено, що у 2017-2021 роках начальник Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації налагодила протиправну схему привласнення бюджетних коштів, призначених для надання державної соцдопомоги населенню. До своєї діяльності вона залучила чотирьох своїх підлеглих, співробітника комерційного банку та трьох місцевих мешканців.

Так, спільники, за підробленими документами, заволоділи коштами, призначеними для виплат малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, дітям, які виховуються в багатодітних сім’ях. Вони вносили недостовірні відомості до баз даних про необхідність призначення і отримання виплат соціальної допомоги окремим мешканцям Білгород-Дністровського району, які раніше перебували на обліку Управління як отримувачі соціальних допомог, без їх відома та за відсутності законних на те підстав, а також оформляли банківські рахунки та платіжні картки на нібито споживачів соцдопомог. Після призначення допомоги та затвердження виплатних відомостей на вказаних осіб, незаконно нараховані гроші ділки знімали в банкоматах.

Правоохоронці задокументували 121 епізод протиправної діяльності групи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Білгород-Дністровського райвідділу поліції ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСБУ в Одеській області та УСР в Одеській області ДСР НП України.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa