Протягом кількох днів військовослужбовці Одеського загону морської охорони вдосконалювали свої вміння та навички надання первинної медичної допомоги за алгоритмом MARCH.

Massive Bleeding (масивна кровотеча) – зупинка кровотечі, що загрожує життю;

Airways (дихальні шляхи) – забезпечення прохідності дихальних шляхів;

Respiration (дихання) – закриття всіх відкритих ран грудної клітки;

Circulation (циркуляція) – повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку;

Head injury / Hypothermia (черепно-мозкова травма / гіпотермія) — виявлення травм голови / запобігання переохолоджень.

По суті цей протокол є дороговказом для медичного персоналу та для військових, які перебувають у зоні бойових дій.

Практичні тренінги, які проводили фахові інструктори у співпраці з парамедиком відділу спеціальних дій загону, проходили зокрема й на корабельно-катерному складі – для отримання практичних навичок щодо евакуації поранених.

Морські прикордонники тренувалися надавати допомогу за наявності ран грудної клітки, закритого та відкритого пневмотораксу, ознаках геморагічного шоку, масивної кровотечі тощо. Також відпрацьовували послідовність дій в команді, зокрема й у ролі тімлідера.

У даному аспекті дрібниць не буває, тому й під час занять моделювалося дуже багато різних ситуацій, як-то допомога пораненому з одним чи кількома кульовими та осколковими пораненнями, наявність кількох поранених з комбінованими травмами або коли поранених більше ніж тих, хто надає їм допомогу. Аби додати практикуму більшої реалістичності, щоразу інструктори давали нові ввідні й змінювали стан поранених та умови надання їм допомоги.

Парамедик відділу спеціальних дій Вікторія має високу кваліфікацію та чималий досвід, зокрема й бойовий і може автономно працювати з військовослужбовцями та проводити базову підготовку особового складу. За її словами такі тренінги безперечно є вкрай корисними, адже під час них, діючи за певним алгоритмом, бійці систематизують свої знання та напрацьовують навички за допомогою тактичних симуляційних робіт з пораненими.

Інструктори оголошували різні сценарії таких симуляцій та згодом оцінювали й докладно обговорювали дії кожного з тих, хто брав участь у тому чи іншому елементі. Й у підсумку дали високу оцінку рівню вмінь та навичок морських прикордонників, які брали участь у тренінгах.

На полі бою важлива кожна секунда, яка може врятувати життя. Тому очевидно, що постійне вдосконалення навичок та доведення їх до автоматизму належним чином спрацює у реальних умовах.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa