Минулі часи в англійській мові: скільки їх та як їх розрізняти

0
Фото: native-english.com.ua

С кожним кроком заглиблення в англійську лексику людина не перестає відкривати для себе щось нове. От і минулий час в англійській мові виглядає дещо незвичайно, помітно відрізняючись від української.

Адже, щоб описати минулі події, тут застосовують аж чотири форми: Past Simple, Past Continuous, Past Perfect та Past Perfect Continuous. Кожна з них характеризується індивідуальними особливостями, які стосуються побудови та застосування.

Коротко розглянемо всі минулі часи в англійській мові, звернувши увагу на їх головні ознаки, та наведемо приклади складання найбільш вживаних конструкцій за їх участю.

Як створити речення з Past Simple

Час Past Simple перекладається як простий минулий. За його допомогою констатують будь-які події з минулого, а при утворенні використовують другу форму дієслова. Для правильних дієслів простий минулий час передбачає додавання закінчення -ed. Якщо дієслово належить до неправильних, то другу форму знаходять у відповідній таблиці. Вона містить англійські дієслова, що вирізняються особливими формами Past Simple.

Фото: native-english.com.ua

Якщо необхідно побудувати негативне або запитальне речення, то необхідно вжити «did». При цьому якимось чином змінювати головне смислове дієслово не потрібно, його залишають у початковій формі. На практиці це виглядає наступним чином.

Ствердження: We did a lot of work today. – Сьогодні ми зробили багато роботи.

Негатив: I played billiards yesterday, but I didn’t win. – Вчора я грав у більярд, але не виграв.

Питання: Did it rain on Monday? – В понеділок був дощ?

Якщо узагальнити, то простий минулий час застосовують для зазначення:

  • дій, що відбувались та закінчились у минулому;
  • точного часу будь-яких минулих подій;
  • повторюваних або послідовних дій у минулому.

Ця форма є найбільш простою для розуміння та засвоюється без зайвих запитань.

Як Present перетворюється на Past

Форма Past Continuous дуже схожа на теперішній час Present Continuous. Вона передбачає використання дієслова «to be» та основну форму з закінченням -ing. Єдиним винятком стане вживання дієслова «to be» в минулому часі, тобто «was» або «were».

Тоді стверджувальне речення матиме наступний вигляд.

It was snowing heavily, so we didn’t go anywhere. – Йшов сильний сніг, тому ми нікуди не пішли.

Запитання.

Where were you doing at 12:00 yesterday? – Чим ти займався о 12:00 вчора?

Ще одна трансформація дієслів в англійській

Знайомим з Present Perfect буде неважко здогадатись, що минулі часи в англійській мові під назвою Past Perfect створюються аналогічним чином. Вони співвідносяться з доконаним видом в українській і формуються за допомогою третьої форми дієслова перед якою застосовується «have» у формі минулого часу, тобто «had». Цей елемент може комбінуватись з будь-яким підметом.

Past Perfect вживають, коли мова заходить про дію, яка відбулася перед іншою в минулому часі або завершилася в минулому з описом його результатів. Наприклад: When he graduated, he had been in Dublin for five years. – Коли він закінчив навчання, то провів у Дубліні п’ять років.

Найбільш загадкове Past Perfect Continuous

Минулий завершено-тривалий час в англійській звучить дещо жахливо, але це тільки на перший погляд. Легко пересвідчитись, що створюється він набагато простіше аніж зчитується. В Past Perfect Continuous «have» просто перетворюється на «had», що дозволяє формувати лексичні конструкції на зразок наступних.

He had been waiting for you since Friday. – Він ждав тебе з п’ятниці.

She had not been drinking milk for three months. – Вона не вживала молоко впродовж трьох місяців.

Найбільш повноцінно опанувати представлені форми допоможе регулярне спілкування або листування англійською, що передбачає вживання слів у минулому часі.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa