Крос-культура: Крамничка жахів

0

Крамничка жахів

Little Shop of Horrors

1986

«Крамничка жахів» 1986 року заслужено знаходиться на верхівці рейтингів нечисленних горор-мюзиклів, поряд з такою класикою як «Шоу жахів Роккі Горрора» і «Привид раю», або будь-якої співочої картини Тіма Бертона, від «Жаху перед Різдвом» до «Свіні Тодда: перукаря-демона із Фліт-стріт». За адаптацію бродвейського мюзиклу взявся режисер Френк Оз, який незадовго до цього співпрацював з відомим ляльковиком, винахідником «Маппетів», батьком жабеня Керміта – Джимом Генсоном. Разом вони створили фентезійний «Темний кристал», а вперше самотужки Френк Оз зняв музичну горор-комедію «Крамничка жахів».

Авторами мюзиклу, який повністю перекочував до кіноадаптації, були талановитий композитор Алан Менкен та видатний автор слів Говард Ешмен, які написали велику кількість пісень для найкасовіших мультфільмів Walt Disney Animation Studios. Ешмен отримав премію «Оскар» за пісню Under the Sea до мультфільму «Русалонька». Він помер у 40 років. Мультфільм «Красуня і Чудовисько», до якого Говард Ешмен написав однойменну пісню-гіт, присвячується йому.

Дія розгортається в невеличкій квітковій крамниці містера Мушника, на якого працюють молода продавчиня Одрі та незграбний помічник Сеймур. Одного разу Сеймур купив дивну рослину у китайській крамниці, однак він не знав, що ця квіточка харчується людською кров’ю і досягає гігантських розмірів. Люди збігаються у крамницю, щоб подивитися на неймовірне відкриття Сеймура, яке він назвав на честь коханої Одрі. Йому шкода рослину, адже вона розумна і така безпорадна. Шкода, що Одрі перестане їм цікавитися, якщо він спробує позбавитися зеленого хижака. Але він більше не може так жити!

Сюжет та рівень комічності «Крамнички жахів» відповідають однойменному оригіналу Роджера Кормана, окрім музичного супроводження, яке додало стрічці ще більше абсурду і дивини (особливо, коли настає вокальна партія самої рослини). Роль Сеймура виконав Рік Мораніс, Одрі – Еллен Грін, а містера Мушника – Вінсент Гарденія. Багато знакових акторів з’явилося у епізодичних ролях. Стів Мартін зіграв божевільного дантиста-байкера в образі напівЕлвіса-напівБрандо з фільму «Дикун». Також були спеціальні появи таких комедіантів як Білл Мюррей і Джим Белуші, якій пішов у комедію стопами свого старшого сумнозвісного брата Джона. Потужний емоційний голос Одрі 2 належить Леві Стаббсу – співаку-баритону, члену групи The Four Tops, який випустив низку гітів для Motown та був включений до Залу слави рок-н-роллу.

«Крамничка жахів» була знята з бюджетом у 25 мільйонів доларів, на відміну від оригінального фільму 1960 року, який, за словами Кормана, коштував не більше 30 тисяч. Він був добре сприйнятий як критиками, так і глядачами, зрештою став культовим.

Оригінальний 23-хвилинний фінал фільму, заснований на кінцівці мюзиклу, був переписаний і перезнятий після того, як глядачі не відреагували на нього позитивно. У початковій кінцівці Сеймур згодовує свою кохану прожерливій рослині, як виявилося, з іншої планети, сам стає її жертвою, а потім настає неймовірно масштабна сцена кінця світу. Такий фінал безперечно має право на існування.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa