Крали дизельне паливо в Укрзалізниці: в Одесі присікли діяльність злочинного угруповання

0

В Одесі правоохоронці присікли діяльність злочинного угруповання, яке крало дизельне паливо в Укрзалізниці.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Майже пів року правоохоронці проводили ретельну оперативно-слідчу розробку щодо виявлення і документування дій злочинного угруповання, до складу якого, як виявилося, входили мешканці Болградського району та діючі працівники одного із оборотних локомотивних депо регіональній філії «Одеська залізниця».

З метою вчинення крадіжок палива працівники тепловозів вносили неправдиві відомості до маршрутних листів, у яких свідомо завищували об’єми виконаних маневрових робіт і показники витрачання дизеля. Різницю вони, пошкоджуючи обладнання та втручаючись у роботу паливної системи тепловозів, зливали у каністри, які на маршруті слідування їм передавали спільники, і скидали їм для подальшої реалізації.

Усі учасники злочинної схеми мали чітко розподілені ролі. Хтось займався транспортуванням порожніх ємностей та іншого устаткування для зливання пального з паливної системи тепловозів, хтось – безпосереднім зливом горючого, хтось – збиранням ємностей з викраденим пальним, скинутих з залізничного транспорту, та їх транспортуванням до місця зберігання, хтось – візуальним спостереженням за навколишньою обстановкою перед вчиненням злочинів і в момент їх скоєння, хтось – збутом викраденого та розподілом отриманих коштів між учасниками злочинної групи.

Лише за одну ніч правопорушники викрадали до півтори тисячі літрів дизельного палива на загальну суму шістдесят тисяч гривень.

Поліцейські одночасно провели обшуки за місцями мешкання осіб, які перевірялися на причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення, у їхніх транспортних засобах, місцях зберігання викраденого палива, в адміністративних будівлях оборотного локомотивного  депо та на самих тепловозах.

Правоохоронці вилучили дизпаливо, здобуте злочинним шляхом, та гроші, виручені за нього, контейнери з насосами, шлангами та іншими пристроями для перекачки дизеля, резервуари для пального, мобільні термінали, комп’ютерне обладнання, технічну документацію, чорнові записи та інші речові докази злочинної діяльності.

Підозрювані затримані в процесуальному порядку. Відносно них судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa