Джерела ГУР попередили про можливі антиукраїнські провокації з боку проросійської румунської партії АУР

0
Джордж Сіміон, лідер партії «Альянс за єдність румунів – AUR» виступає під час мітингу для просування своїх кандидатів на виборах до ЄС у місті Тирговіште, 7 квітня 2024 р. Даніель Міхайлеску/ AFP

Джерела в українській розвідці повідомили Kyiv Post, що така кампанія з дезінформації має на меті створити враження «ущемлених прав» румунів в Україні.

Проросійська румунська партія «Альянс за Союз румунів» (АУР) найближчим часом може влаштувати серію антиукраїнських інформаційних провокацій, повідомили Kyiv Post джерела в Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони. .

Ці джерела вказують на те, що метою такої дезінформаційної кампанії є зображення утиску прав румунів в Україні.

Там також зазначають, що зараз у рамках підготовки до пропагандистської операції представники АУР проводять бесіди зі священиками сіл Чернівецької, Закарпатської та Одеської областей, де проживає значна кількість етнічних румунів.

Крім того, пропагандисти опитують родини чоловіків, які зараз служать в Збройних Силах України.

«Ця операція є частиною внутрішньорумунського політичного ландшафту, але вона може негативно вплинути на імідж України», — сказав чиновник спецслужби, який говорив з Kyiv Post на умовах анонімності.

«Це потенційно може призвести до ескалації ситуації, що призведе до блокування транзиту та розпалювання протестних настроїв», — додало джерело.

За інформацією джерел, подібну інформаційну кампанію проводять представники болгарської партії «Відродження» в Одеській області, орієнтуючись на села, населені переважно етнічними болгарами.

Джерело в українській розвідці вважає, що синхронізація цих спецоперацій свідчить про можливу координацію з боку Кремля, спрямовану на ускладнення геополітичного становища України.

Минулого року Financial Times повідомила, що ультраправа партія AUR, нині головна опозиційна сила в країні, набула популярності в Румунії.

FT зазначає, що AUR скористався зростанням антиукраїнських настроїв і дезінформаційною пропагандою, щоб збільшити свою підтримку виборців приблизно до 20 відсотків після виборів 2019 року.

«Колись маргінальна ірредентистська партія, яка паплюжила етнічну угорську меншину… AUR переключила передачу й зосередилася на Україні, заявляючи, що війна «не наша» та закликаючи уряд припинити допомогу Києву», — повідомляє FT.

Партія також виступає проти транзиту сільгосппродукції з України через Румунію та проти продовження поставок зброї Києву з Бухареста, а також проти прийому українських пілотів для підготовки винищувачів F-16.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa