Наступний навчальний рік на Одещині може розпочатися в очному форматі. Разом з тим в місті та громадах проходить обговорення рівня підготовки шкіл до навчання в умовах воєнного стану та організації процесу. 

При цьому, можливість надати дітям сховище на випадок небезпеки є однією з головних вимог для поновлення очного навчання. На Одещині сьогодні всього 737 закладів середньої освіти, втім укриття з них мають лише 44%.

“Ще 147 захисних споруд не є власністю закладів освіти, але знаходяться поруч, тобто можна буде евакуювати дітей вразі небезпеки. Ну і це ще 19%. Загалом залишається ще 210 закладів, де потрібно облаштувати найпростіше укриття, або розглянути можливість створення наземного укриття. Якщо це буде неможливо, то є варіант підвезення дітей до закладів освіти у яких є укриття”, – коментує директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністраціїОлександр Лончак.

За його словами, серед можливих варіантів розв’язання проблеми – навчання у дві зміни. За таких умов, зранку до школи йтимуть молодші діти. Старші класи починатимуть навчання з обіду. У випадку повітряної тривоги навчальний процес буде зупинятися, а пропущений матеріал відпрацьовуватимуть наступного дня. Втім, якщо ситуація в області стане напруженою, мова про навчання за партами взагалі не йтиме.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa