Актуальне для одеситів: що таке трансфертне ціноутворення

0

На сьогоднішній день, з метою зниження податкового навантаження та оптимізації оподаткування транснаціональні корпорації при веденні міжнародного бізнесу  вдаються до трансферного утворення (ТЦУ).

У зв’язку і зростанням кількості міжнародних корпорацій інтерес до цього питання став досить відчутним, трансферне ціноутворення стало особливо актуальним в останні роки. Вплинули на це і нововведення в Податковому Кодексі – повідомляє начальник Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС Вікторія Талпа.

Трансфертне ціноутворення, в Україні, позначається, як система, в рамках якої визначається «справедлива» ціна послуг і товарів, вартість інших об’єктів договірних відносин в контрольованих операціях, які визнаються таким податковим законодавством. Часто це можуть бути ціни, за якими юридичні особи однієї міжнародної корпорації укладають між собою договори.

Принцип «витягнутої руки» є основоположним принципом при ТЦУ, згідно з яким платник податків, учасник контрольованих операцій, визначає обсяг прибутку, що обкладається податком. Згідно Податкового Кодексу, контрольованими вважаються операції з нерезидентами, якщо річний обсяг доходу підприємства становить не вище 150 млн. гривень, а дохід від операцій з одним контрагентом — не вище 10 млн. гривень. Зміни ПКУ торкнулися саме суми таких умов: 150 млн. гривень замість раніше застосовуваних 50 млн. гривень, 10 млн. гривень замість раніше застосовуваних 5 млн. гривень.

В основі принципу лежить порівняння умов, при яких виконуються контрольовані угоди, і умов, на яких укладаються угоди між незалежними компаніями. Принцип «витягнутої руки» полягає також в тому, щоб визначити: чи зміг би платник податків в обставинах, що склалися встановити ті ж ціни, якби уклав договір з непов’язаною особою або особою, яка, приміром, не є резидентом в низькоподаткових юрисдикціях.

Крім того, в Одеському управлінні нагадують, що 1 жовтня поточного року спливає граничний термін подання звіту про контрольовані операції за 2017 рік. Відповідальність за не подання, або не своєчасне подання передбачена статтею 120 Податкового Кодексу України.