В порту «Южний» почалась позапланова перевірка

В порту «Южний» почалась позапланова перевірка

Міністерство інфраструктури України ініціювало позапланову перевірку діяльності керівництва державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний». Приводом для розпочатого аудиту послугувало звернення народного депутата Вадима Нестерєнко, в якому були розкриті корупційні схеми в.о. керівника порту Сергія Сарбаєва і ряду його підлеглих.

Підвищена увага Мініфраструктури до даного аудиту пов'язано з тим, що порт «Южний» є унітарним підприємством, законодавчо віднесеним до підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Зокрема, як йдеться у зверненні В. Нестерєнко до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна: «на ключових посадах порту продовжують залишатися люди, які поповнюють кишені олігархів. Заступником директора з матеріально-технічного забезпечення залишається Лозовська І.Г. (вона ж одночасно і керівник тендерного комітету), яка під прикриттям головного інженера — в.о. начальника порту Сарбаєва С.Є, так організувала закупівлю робіт і послуг за державні кошти, що постачальники зобов'язані віддавати цим посадовим особам від 10% до 20% коштів, так званих «відкатів».

Все це призводить до значного збільшення цін на закупівельні товари, роботи і послуги, що дозволяє керівництву порту збагачуватися за рахунок залучення до закупівель фіктивних фірм-постачальників замість виробників.

Також купується товар, який завідомо не потрібен порту. Наприклад — асфальтовий міні-завод за 3 млн. гривень, який не використовувався і не може використовуватися з технічних причин.

Позаплановій перевірці діяльності порту «Южний» передувала податкова перевірка. Вона встановила ознаки злочину, які сприяли відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом і спосіб незаконного заволодіння майном. В акті перевірки зазначено, що майно або кошти, отримані злочинним шляхом по взаємодії з низкою юридичних осіб, обчислюються мільйонами гривень.

Народний депутат В. Нестерєнко в своєму зверненні зазначив, що факти зловживань в порту «Южний» раніше були задокументовані і розслідувалися в рамках декількох кримінальних проваджень, але пізніше були необгрунтовано закриті. Він висловив надію на те, що ця перевірка буде об'єктивною, і що міністр В.Омелян не дозволить корупціонерам уникнути відповідальності.

Посилання


Столярная

Sorry, comments are closed for this post.