Одеські податковці застерегли: залишилося 10 днів

0

В Одеському управлінні Офісу ВПП ДПС звертають увагу, що 10.03.2020 року спливає термін сплати податку на прибуток підприємств за 2019 рік.

nalogi

Відповідно до чинного законодавства платниками податку на прибуток — резидентами є:

  • суб’єкти господарювання — юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пп. 133.4 та 133.5 ст. 133 Податкового кодексу України;
  • управитель фонду операцій з нерухомістю, який здійснює діяльність відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо операцій і результатів діяльності із довірчого управління, що здійснюється таким управителем через фонд.

Натомість платниками податку на прибуток підприємств – нерезидентами є:

— юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;

— постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Згідно з підпунктом 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Також в Одеському управлінні зазначили, що від великого бізнесу Півдня за перший місяць 2020 року до зведеного бюджету надійшло більше 60 млн грн податку на прибуток підприємств. З них 59,03 млн грн – до держбюджету, а    6,5 млн гривень – до місцевої скарбниці.