Одеські митники завадили вивезенню з України старовинної монети вартістю понад 1,2 млн грн

Одеські митники завадили вивезенню з України старовинної монети вартістю понад 1,2 млн грн

1 карбованець сріблом, датований 1796 роком, намагався з приховуванням від митного контролю вивезти з України громадянин Молдови.

З Одеси до Кишиневу він слідував на автомобілі через пункт пропуску «Паланка».

Під час спільного митно-прикордонного контролю серед особистих речей в косметичці в поліетиленовому пакеті було виявлено значну кількість монет розсипом.

moneta_3

При більш детальному огляді з’ясувалося, що це монети радянських часів, які не становлять культурної чи історичної цінності.

Але серед них митники знайшли срібну монету номіналом «1 карбованець» 1796 року в гарному стані.

moneta_1

Це так званий 1 рубль (карбованець) Павла І із пробного тиражу. Маса монети – 24 гр, діаметр – 39 мм.

moneta_2

Як стверджують експерти, історія виникнення першого срібного карбованця при імператорі Павлі І розпочалася у листопаді 1796 року, коли на Санкт-Петербурзькому монетному дворі було виготовлено штемпель для срібного карбованця. Але дизайн монети, представленої пробним тиражем, не сподобався імператору. Тому наприкінці 1796 року в обіг було випущено 1 срібний карбованець, карбований зовсім з іншого штемпеля.

Саме незначний тираж значно збільшує цінність виявленої одеськими митниками монети, яка на нумізматичному ринку має високу ціну — приблизно 45 тис дол. США.

За фактом незаконного переміщення культурної цінності з приховуванням від митного контролю відносно громадянина Молдови складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.


Полеты над ОдессойХостинг в Украине

Sorry, comments are closed for this post.