Лица современности: писатель Анна Костенко

0

Традиционно «цыплят по осени считают». И касается это абсолютно всех сфер жизнедеятельности людей. Не исключение – духовная, культурная, писательская сфера. Мы обещаем знакомить на страницах нашего сайта с интересными людьми и печатать интервью с литераторами, деятелями искусства, музыкантами, художниками, философами и, даже путешественниками. У таких людей всегда есть этапы творчества и определённые итоги, к примеру, летнего периода работы. Проект стартует с одесского писателя Анны Костенко.

Корр.: Анна, это лето было явно насыщенным для Вас, как для писателя, модератора, а, возможно и для актрисы. Главный вывод?

А.К. Напевно, не боятися вчитися чомусь новому. Я вперше була у ролі модератора і звичайно, дуже хвилювалася, але досвід, який я отримала — неоціненний. Взагалі, вчитися чомусь новому, пізнавати себе, відкривати у собі нові можливості і, головне, не боятися помилок – ось, напевно, мій головний пріоритет сьогодні.

Ganna_2

Корр.: Есть ли новые для Вас ипостаси? Не обязательно это могло найти физическое воплощение, а, к примеру, модераторство на «Зелёной волне», а вот не задумывались ли Вы о философских сочинениях, статьях, широкой телевизионной карьере?

А.К. Філософські твори – то надто абстрактне питання. Як на мене, сьогодні філософія не тільки і не скільки техніка постановки складних питань, на кшталт «бути чи не бути». Якщо не помиляюся, Якоб Нідельман говорив, що основна функція філософії у людському житті передусім – допомогти людині пам’ятати, тобто це своєрідний досвід глибокої духовної пам’яті. І я працюю саме над тим, аби мої художні твори мали таку зарядженість. Стосовно телевізійного проекту – безперечно, то цікавий досвід, але й величезна відповідальність. Звичайно, мені б хотілося б взяти участь у культурних та просвітницьких медійних проектах, я маю багато ідей, однодумців. Але… на все свій час.

Корр.: Зачем, по-Вашему, сегодня люди заходят в книжные магазины? Ведь говорят, что публику волнуют только экшены, детективы, война и т.д. Это всё можно посмотреть по ТВ и даже дома на компе? А в книжные лавки кто заходит?

А.К. Дивне питання. Я знаю точно, що люди читають і читатимуть, і не важливо друкований чи електронний варіант книги. У кожного своя мотивація звернутися до художньої літератури. Хтось прагне здаватися розумним, хтось – так відволікається від буденності, хтось – отримує можливість прожити інше життя. Література ніколи не помре.

Ganna_1

Корр.: Как Вы лично представляете себе литературное будущее? Вы — маститый писатель с мировым именем? Вы — известнейший писатель, чьи книги переведены на много языков и поставлены на мировых сценах, экранах? Вообще, амбиции, — это в хорошем смысле, качественный толчок в литераторстве?

А.К. Амбіції, ніби спеції до страви, – якщо пересолиш, то зіпсуєш усе, і смачна їжа перетвориться на їдло, яке не можливо проковтнути. Я боюся людей, які окрім амбіцій в своєму арсеналі нічого не мають: вони або потенційні тирани, що знищують морально та психологічно своїх близьких та друзів, або – алкоголіки. Чомусь пригадується сценка з «Шаленої балерини» з Михайлом Єфремовим у головній ролі. Пам’ятаєте, останні слова балерини, коли вона переконувала, що талант нічого не вирішує, лише жертовність, впертість та фанатизм? Так от, вирішує. А стосовно того, як я себе бачу… Я бачу себе щасливою людиною.

Корр.: Ваши ближайшие планы, на какие литературные форумы и в качестве кого Вы планирует поехать?

А.К. Збираюся на Форумі видавців, що традиційно відбуватиметься у Львові. 21-го вересня у рамках «Театру Вух», за участю Андрія Хаєцького та Олени Анрейчикової, матиму можливість почитати уривки з роману «Цурки-Гілки. Джазові інтерпретації» та розповісти про особливості одеської сучасної прози.

Довідка:

Ганна Костенко народилася 7. 01.1988 р. в м. Одесі. Закінчила філологічний факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова. Кандидат філологічних наук.Член Національної спілки письменників України (2006).

Лауреат:

  • літературної премії підсумків року «Глиняний кіт-2017» (роман «Цурки-Гілки. Джазові імпровізації»);
  • літературної премії підсумків року «Глиняний кіт-2015»(роман «Те, що позбавляє сну»);
  • літературної премії «Благовіст» 2016 року в номінації «Проза» за книгу «Те, що позбавляє сну»;
  • конкурсу «Смолоскип» у 2010 році (III премія, секція «Проза»);
  • лауреат міжнародної молодіжної літературної україно-німецької премії ім. О. Гончара у 2007 (за цикл оповідань «Медуза у хмарах»);
  • літературного конкурсу «Витоки» Національного університету «Острозька Академія» у номінації проза (2011).
  • Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов – 2005».

Интервью подготовила Ольга Шубина