Два театру з Одеси можуть отримати театральний Оскар

Два театру з Одеси можуть отримати театральний Оскар

Дві вистави з Одещини «Орфей і Еврідіка» Одеського національного академічного театру опери та балету і «Баби Бабеля» Одеського академічного обласного театру ляльок – серед фіналістів театрального фестивалю-премії GRA.

«ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)) була заснована Національною спілкою театральних діячів України минулоріч. Подібний проект проходив вперше в історії країни і виявився успішним. Про це засвідчили позитивні відгуки театральних критиків, як українських так і зарубіжних, відгуки глядачів і кількість цьогорічних театральних колективів-учасників проекту. Кількість учасників, що пройшли технічний відбір, збільшилася з 70 до 83.

GRA

Фестиваль має встановлені етапи і правила. «GRA» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Друга ГРА стартувала на початку поточного року і зібрала до розгляду прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 р. Заявки надходили з різних регіонів України від різних за формою власності і форматом роботи театральних колективів.

Далі Експертна Рада фестивалю (складається з відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців) з 84-х заявників обрала 30 кращих. Саме вони потрапили до лонг-листа і продовжили боротьбу. Протягом березня-червня експерти подорожували містами України і переглядали вистави з лонг-листа наживо.

5 липня відбулася головна театральна подія літа: організатори фестивалю оприлюднили шорт-лист с 12-ти вистав, які пройшли до фінальної частини. Фінальний етап стартує 24 листопада, і вже міжнародне журі буде оцінювати вистави-номінанти. У глядачів, до речі, теж буде можливість переглянути вистави-фіналісти: протягом останнього тижня листопада в Києві відбудеться показ цих вистав на різних театральних майданчиках столиці.

Враховуючи масштаб і резонанс проекту, Спілка розширила перелік номінацій. Цьогоріч лауреати будуть визначатися, як і минулого року, у шести загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу; …виставу для дітей; …музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; …хореографічну/балетну/пластичну виставу; ….виставу камерної сцени (до 150 глядачів); ….пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів) та шести індивідуальних: За найкращу жіночу роль; …чоловічу роль; …режисерську роботу; …сценографію; …хореографію; …музичне рішення вистави. У підсумку найкращих гравців у ГРІ за театральний Оскар буде нагороджено Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

ШОРТ-ЛИСТ ІІ Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА»

Номінація «За найкращу драматичну виставу»:

 1. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра,

ГО «Інститут дослідження театру «Шостий поверх» – «Погані дороги»;

 1. Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – «Коріолан»;

Номінація «За найкращу виставу камерної сцени»:

 1. Київський академічний театр на Печерську, ГО «АРС МАГНА» – «Бог різанини»;
 2. Київський академічний театр «Золоті ворота» – «Фрекен Юлія»;

Номінація «За найкращу виставу для дітей»:

 1. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва – «Король Дроздобород»;
 2. Рівненський академічний обласний театр ляльок – «Пливе човен, казок повен».

Номінація «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»:

 1. Київський національний академічний театр оперети – «Скрипаль на даху»;
 2. Одеський національний академічний театр опери та балету – «Орфей і Еврідіка».

Номінація «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»:

 1. Академічний театр «Київ Модерн-балет» – «Спляча красуня»;
 2. Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької – «Правда під маскою»: «Пульчинелла», «Весна священна»;

Номінація «За найкращу пошуково-експериментальну виставу»:

 1. Київський академічний театр на Печерську – «Світ у горіховій шкаралупі»;

2. Одеський академічний обласний театр ляльок – «Баби Бабеля»


Столярная
Полеты над Одессой

Sorry, comments are closed for this post.