Актуальне для одеситів: що таке трансфертне ціноутворення

Актуальне для одеситів: що таке трансфертне ціноутворення

На сьогоднішній день, з метою зниження податкового навантаження та оптимізації оподаткування транснаціональні корпорації при веденні міжнародного бізнесу  вдаються до трансферного утворення (ТЦУ).

У зв'язку і зростанням кількості міжнародних корпорацій інтерес до цього питання став досить відчутним, трансферне ціноутворення стало особливо актуальним в останні роки. Вплинули на це і нововведення в Податковому Кодексі – повідомляє начальник Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС Вікторія Талпа.

Трансфертне ціноутворення, в Україні, позначається, як система, в рамках якої визначається «справедлива» ціна послуг і товарів, вартість інших об'єктів договірних відносин в контрольованих операціях, які визнаються таким податковим законодавством. Часто це можуть бути ціни, за якими юридичні особи однієї міжнародної корпорації укладають між собою договори.

Принцип «витягнутої руки» є основоположним принципом при ТЦУ, згідно з яким платник податків, учасник контрольованих операцій, визначає обсяг прибутку, що обкладається податком. Згідно Податкового Кодексу, контрольованими вважаються операції з нерезидентами, якщо річний обсяг доходу підприємства становить не вище 150 млн. гривень, а дохід від операцій з одним контрагентом — не вище 10 млн. гривень. Зміни ПКУ торкнулися саме суми таких умов: 150 млн. гривень замість раніше застосовуваних 50 млн. гривень, 10 млн. гривень замість раніше застосовуваних 5 млн. гривень.

В основі принципу лежить порівняння умов, при яких виконуються контрольовані угоди, і умов, на яких укладаються угоди між незалежними компаніями. Принцип «витягнутої руки» полягає також в тому, щоб визначити: чи зміг би платник податків в обставинах, що склалися встановити ті ж ціни, якби уклав договір з непов'язаною особою або особою, яка, приміром, не є резидентом в низькоподаткових юрисдикціях.

Крім того, в Одеському управлінні нагадують, що 1 жовтня поточного року спливає граничний термін подання звіту про контрольовані операції за 2017 рік. Відповідальність за не подання, або не своєчасне подання передбачена статтею 120 Податкового Кодексу України.

Utesov
Столярная
Хостинг в Украине

Sorry, comments are closed for this post.